четвер, 28 грудня 2017 р.

Хай здійсняються бажані мрії,
Рік новий стане роком надії.
Хай здоров’я міцного прибуде,
Щастя, радості, посмішок всюди!


І достаток хай буде в оселі,
Щоб були всі гуляння веселі!
Творчих успіхів, сил і наснаги.
Від близьких — розуміння й поваги.


Від колег — допомоги в роботі.
І хай місця не буде турботі.
Керівництво хай збільшить доходи
За природність красивої вроди.

© http://pozdravok.ru/pozdravleniya/prazdniki/noviy-god/rodstvennikam/na-ukrainskom/


© http://pozdravok.ru/pozdravleniya/prazdniki/noviy-god/rodstvennikam/na-ukrainskom/

субота, 23 грудня 2017 р.


ЗНО-2018. Що необхідно знати?

У 2018 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО. Пропонуємо учасникам тестування ознайомитись з найбільш актуальною інформацією щодо проведення тестування.

неділя, 19 листопада 2017 р.


ДПА-2018 для 9 класу в Україні: обов'язкові предмети, зміни та новини


Підсумкова державна атестація, яку більше знають під абревіатурою ДПА, – це головне випробування для українських школярів, закінчили навчання у 9-му класі . Для випускників середньої школи ДПА є своєрідним мірилом отриманих знань і тренуванням перед ЗНО . Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі певної школи. Також це моніторинг методичної роботи вчителів, який дозволить внести зміни в програму підготовки школярів. 
На початку поточного року в ЗМІ просочилася інформація, що ДПА для дев'ятикласників буде замінена на ЗНО ...

субота, 4 листопада 2017 р.


У МОН розповіли, з чого складатиметься сертифікація вчителів


Сертифікація вчителів, яка з часом має замінити атестацію, складатиметься з двох етапів: зовнішнього тестування та моніторингу роботи вчителя в класі.

Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю “УП. Життя”.

За її словами, атестація себе дискредитувала, тому в міністерстві хочуть поступово замінити її сертифікацією. Щоправда, поки залишатимуться два механізми.

“Сертифікація передбачає два етапи. Перший етап – це зовнішнє тестування. Це тест, який буде проводити Український центр оцінювання якості освіти, і цей тест буде перевіряти знання методики, особливості реформи, знання предмету. Він буде мати декілька компонентів. Друга частина – це моніторинг роботи вчителя безпосередньо в класі. Тому що одна справа – теоретичні знання, а друга справа – як він працює з дітьми безпосередньо. Це буде здійснювати Державна служба якості освіти, яка буде мати відповідні регіональні підрозділи“, – розповіла Гриневич.

Міністр також зазначила, що необхідна фахова дискусія про те, що має бути в програмі тесту, а також які критерії мають перевірятися Державною службою якості освіти.

Нагадаємо, новий закон “Про освіту” запроваджує добровільну сертифікацію вчителів. Педагоги, які пройдуть сертифікацію будуть вважатися такими, що пройшли атестацію, та отримають 20% надбавку до посадового окладу.

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

ПІДГОТОВКА ДО ЗНО.
МАТЕМАТИКА

Курс «Математика. Підготовка до ЗНО» покликаний закріпити знання з базового шкільного курсу математики. Завдяки послідовному викладанню тем, слухачі зможуть самостійно підготуватися до успішного складання ЗНО та ДПА. Особливо корисним він буде мешканцям тимчасово окупованої території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. Матеріали побудовані відповідно до державної програми ЗНО.

четвер, 2 листопада 2017 р.


Надбавка за престижність стане обов’язковою, - МОН


Підвищення зарплати педагогів на 2018 рік передбачатиме просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиною тарифною сіткою та фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх вчителів. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич, під час зустрічі з керівниками обласних управлінь освіти.

«Якщо зараз обсяг надбавки за престижність – рішення місцевої влади, то з 2018-го ми робимо її обов’язковою. Очевидно, що ці гроші передбачені в межах освітньої субвенції, яку ми даємо на зарплати вчителів з держбюджету. Кращі педагоги – наприклад, ті, що візьмуть перший клас в межах реформи НУШ, вчителі в інклюзивних класах та інші мають отримати надбавку на рівні 30%», – сказала міністр.
Разом з тим, коментуючи слова Гриневич, заступник міністра освіти Павло Хобзей запевнив, що грошей на оплату праці вчителів у 2018 році має вистачити.
«Цього року зарплату вчителів ми розраховували за формулою, тобто адресно для кожного регіону, враховуючи особливості місцевості та кількість учнів. Грошей вистачить. Однак, навіть якщо рахувати примітивно, просто збільшивши відсоток, теж все виходить. У нас наприкінці 2017 року залишиться 6 млрд невикористаної освітньої субвенції – тобто це ті кошти, які ми дали вам на місця на зарплати вчителям, а ви їх вже фізично до кінця року не використаєте. Якщо розраховувати збільшення на 25% без цих 6 млрд, все збігається», – зазначив Хобзей.
Передбачається, що залишки освітньої субвенції перейдуть на 2018 рік та використовуватимуться цільово на матеріально-технічне забезпечення та інші потреби освіти.

субота, 30 вересня 2017 р.

Зі святом вас, дорогі колеги, з Днем вчителя! Нехай кожен день ваш буде посмішками наповнений, квітами, правильними відповідями і відмінними оцінками учнів, вашими творчими ідеями і яскравими талантами, мудрістю і натхненням, радістю і любов’ю, високими зарплатами і гідними преміями, душевним спокоєм і простим щастям!


середа, 13 вересня 2017 р.


У відео наведені приклади як на уроках математики можна реалізовувати наскрізні лінії ключових компетентностей, впроваджувати елементи дослідницької діяльнос...

вівторок, 12 вересня 2017 р.


ЗАКОН "ПРО ОСВІТУ": ТОП-5 ОСНОВНИХ ЗМІН


5 вересня 2017 року парламент ухвалив закон "Про освіту", яким дав старт реформі освіти. Закон повістю трансформує систему освіти. Які зміни чекають на суспільство у зв'язку з прийняттям закону?
Аналітик Асоціації міст України, кандидат педагогічних наук Людмила Мозгова назвала VoxConnector п'ять основних змін, які стосуються різних учасників навчально-виховного процесу, та роз'яснила наслідки майбутніх новацій.

вівторок, 5 вересня 2017 р.


12-річна школа і підвищення зарплат вчителів: Рада підтримала реформу освіти


У вівторок, 5 вересня, Верховна Рада проголосувала за реформу освіти. За ухвалення в цілому відповідного законопроекту №3491-д на засіданні проголосували 255 депутатів.
Відповідну до законопроекту, в Україні від 2027 року запроваджується 12-річне навчання в школі, схвалюється підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів (наразі це 6736 грн) до 2023 року.
Реформа передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років (отримується в гімназії), і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти). Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).
Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається вже 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, і для профільної середньої освіти – 1 вересня 2027 року.

Зарплата вчителів має збільшуватись, - Гриневич

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зустрілась з представниками більшості фракцій з метою обговорення прийняття нового закону «Про освіту», який розглядатиметься парламентом у другому читанні 5 вересня...

пʼятниця, 1 вересня 2017 р.


Дорогі школярі, шановні вчителі та працівники навчальних закладів!

Щиро вітаю Вас з 1 вересня — Днем знань.

Найщиріші вітання Вам шановні батьки, бабусі та дідусі учнів. Збувається мрія ваших родин — діти згодом своєю працею прославлятимуть родовід, віддаючи сили, знання, отримані практичним досвідом вміння на справу розбудови держави, зміцнення її економічної могутності.Ще раз вітаю всіх, дорогі друзі, з новим навчальним роком! Зі святом — Днем знань!


вівторок, 27 червня 2017 р.

пʼятниця, 23 червня 2017 р.


Реєстрація кабінетів вступників стартує 29 червня

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту розпочнеться 29 червня. Про це йдеться у відповідному листі Міносвіти...

вівторок, 20 червня 2017 р.

четвер, 15 червня 2017 р.


Визначено результати ЗНО з математики


Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього оцінювання з математики, проведення якого відбулось 31 травня 2017 року.
Зміст сертифікаційної роботи ЗНО був визначений на основі програми зовнішнього незалежного оцінювання з математики.
Тест з математики містив 33 завдання, за правильне виконання яких учасник мав можливість отримати 62 тестових бали.
Тестові роботи всіх учасників тестування розпізнані, ідентифіковані та перевірені. Результати тестування розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів.
Пороговий бал склав/не склав для тесту ЗНО з математики встановлений експертною комісією на рівні 11 тестових балів.
В основу визначення рейтингу кожного абітурієнта покладені ...

Таблиця переведення тестових балів з математики у 200-бальну шкалу:

середа, 14 червня 2017 р.


Поріг тесту ЗНО з математики склав 11 тестових балів

14 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг "склав/не склав" для зовнішнього незалежного оцінювання з математики, який у 2017 році дорівнюватиме 11 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у...

вівторок, 13 червня 2017 р.


Оплата праці вчителів Європи: надбавки до основного 

Базові оклади вчителів, як правило, зростають залежно від стажу роботи. Проте їх доповнюють різноманітні надбавки, які можуть становити значну частину чистого заробітку окладу...

Оприлюднено нові програми для 5-9 класів


Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Загалом, зміни стосуватимуться 40 навчальних програм ...

неділя, 11 червня 2017 р.


МОН визначило структуру 2017/18 навчального року

Міністерством освіти і науки визначено структуру 2017/18 навчального року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на наступний навчальний рік. Відповідний лист підписаний міністром освіти Лілією Гриневич...

середа, 7 червня 2017 р.


Вы предали учителей, люди!

"Учителя стыдят со всех сторон. "Это же дети! Не всё же меряется деньгами!" Конечно, не всё. Но все вокруг почему-то всё считают и переводят на деньги. Так что: учителю стыдно брать деньги за образовательные услуги? Или нет? С него можно спросить за все и его можно за все наказать. Любопытно, что нашего учителя всегда можно попросить поработать бесплатно:...

пʼятниця, 19 травня 2017 р.

З 15 по 18 травня  в чудовому місті Біла Церква на базі комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради "Академія неперервної освіти"  відбувся науково-практичний семінар та курси з теми "Реалізація інноваційної технології "Росток" у навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу" у якому мені випала нагода прийняти участь.

Дуже повчально, а головне цікаво:  нові враження, новий досвід, нові зустрічі з колегами. Щиро дякую організаторим, а особливо Марині Вікторовні Наумовій, яка щедро ділилась з нами своїм досвідом, матеріалами  для роботи та гарним настроєм. Деже вдячний усім!   






Краєвиди "Олександрійського" дендропарку








субота, 15 квітня 2017 р.

Шановні колеги, друзі і всі, всі, всі.

Хай світлий Великдень допомагає вам гідно жити й плідно творити, бути терплячими й чуйними, прагнути миру, взаєморозуміння та злагоди! 


середа, 12 квітня 2017 р.

вівторок, 11 квітня 2017 р.

Як коригувати зарплати освітян після підвищення окладів

(Профспілка працівників освіти і науки з урахуванням консультацій з фахівцями Мінсоцполітики інформує про коригування заробітної плати працівників у випадках збереження середньої заробітної плати)

середа, 8 березня 2017 р.

Весна барвистим рушником
Протерла зимове віконце,
І знов пташиний лине спів,
І яскравіше світить сонце.

І молодіють знов жінки,
Як проліски, на жовтолисті,
А усмішки, немов квітки,
Цвітуть грайливо на обличчях.

В цей день, а також в день майбутній,
Нехай ці квіти не зів’януть,
А незабудкою, коханням,
Провісником щасливим стануть!

Неначе сніг, хай сум розтане,
Добром і ласкою зігрітий,
І біла смуга в долі стане –
На все життя, у цілім світі!


Зі святом, любі жінки!



пʼятниця, 6 січня 2017 р.

Дай Вам, Боже, святкувати,

В щасті довгі роки мати.

Любов щиру заслужити

І ніколи не тужити.

Щиро щастя Вам бажаю,

Усіх радісно вітаю.

З Різдвом Христовим!